Головна  /  Новини
18
Січня

Розглядаючи справу № 816/1889/16, Верховний суд зазначив, що при встановленні розміру оплати праці необхідно дотримуватись міжкваліфікаційних співвідношень.

Обставини справи: Під час перевірки Держпраці було виявлено порушення трудового законодавства: оплата праці бухгалтера та маляра проводилась без урахування міжкваліфікаційних співвідношень посадових окладів. Посадовий оклад працівників був визначений на рівні мінімальної заробітної плати.

Аргументація сторін: Позивач, який оскаржував постанову Держпраці про накладення штрафу, доводив, що інспектор не врахував наявність кваліфікацій у працівників та їх освіту, які є характеристикою кваліфікації працівника.

18
Серпня

Право на бюджетне відшкодування ПДВ виникає за наявності від’ємного ПДВ – від'ємного значення різниці податкових зобов'язань і податкового кредиту за звітний період.

Тобто, сума податкового кредиту повинна бути більшою, ніж сума податкових зобов’язань.

Відшкодувати можна лише ту суму від’ємного ПДВ, яка:

  • не перевищує суми реєстраційного ліміту на момент подання податкової декларації;
  • залишається після вирахування суми податкового боргу із ПДВ, що виник у попередніх звітних періодах;
  • сформована з податкового кредиту, фактично сплаченого в попередніх і/або звітному податкових періодах постачальникам товарів/послуг або до бюджету.
12
Серпня

Як Ви знаєте з 01.06.2020 року в Україні працює система автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху.

Наразі система автофіксації дозволяє виявляти такі порушення ПДР:

  • перевищення обмежень швидкості руху;
  • проїзд на заборонний сигнал світлофора;
  • порушення правил зупинки і стоянки;
10
Серпня

Верховний Суд висловив правову позицію  щодо проходження технічного контролю службовими автомобілями (справа № 731/186/17).

За обставинами справи, позивач керував службовим автомобілем Мерседес-Бенц 100 з непройденим технічним контролем, внаслідок чого його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 121 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. Позивач не погодився з постановою інспектора, посилаючись на те, що обов`язковий технічний контроль проводиться відносно тих транспортних засобів, які використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, втім службовий автомобіль не використовується для вказаних цілей.

09
Серпня

Нормами Податкового кодексу встановлено, що за порушення податкового законодавства, які були вчинені у період дії карантину (з 1 березня 2020 року), штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується, а нарахована пеня підлягає списанню.

05
Серпня

01.10.2021 року наберуть чинності зміни щодо адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері здійснення габаритно-вагового контролю.

Зокрема, збільшується розмір штрафів за перевищення габаритно-вагових норм під час руху великогабаритними і великоваговими транспортними засобами. Залежно від відсотка перевантаження сума штрафу складає: