Головна  /  Новини
15
Вересня

На сайті Міністерства інфраструктури України опубліковано законопроект, який регулює роботу таксі.

Згідно проекту, Контролювати дотримання законодавства перевізниками на таксі і легкових автомобілях на замовлення буде "Укртрансбезпека".

Законопроект передбачає наступне:

- скасовується отримання ліцензій особами, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів на таксі та легкових автомобілях на замовлення; тепер ведення такої діяльності буде здійснюватися на основі патенту, який можна придбати строком на один місяць або рік;

14
Вересня

Статтю 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» доповнено новими нормами.

Тепер заявник для проведення певних реєстраційних дій зобов’язаний надавати державному реєстратору документи для встановлення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників. До таких документів належать:

– структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства;

– витяг, інший документ, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження (якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент);

12
Серпня

За незастосування реєстраторів розрахункових операцій суб’єктами, для яких таке застосування є обов’язковим збільшено розмір штрафних санкцій.

Зокрема, із 01.08.2020 р. розмір штрафу за вказане порушення становить 10 % (за перше порушення) і 50 % (за кожне наступне порушення) від вартості проданих товарів (робіт, послуг). А із 01.01.2021  розмір штрафу становитиме 100 % (за перше порушення) і 150 % ( за кожне наступне порушення) від вартості проданих товарів (робіт, послуг).

07
Серпня

Грошова компенсація працівнику за використання власного автомобіля у службових цілях – обкладається ПДФО

Часто працівники використовують власний автомобіль для виконання службових обов’язків. А роботодавець, у свою чергу, надає працівнику за це грошову компенсацію.

При цьому, положеннями Кодексу законів про працю України також передбачені випадки, коли юридична особа повинна компенсувати найманому працівникові витрати на проїзд, а саме:

05
Серпня

Із 4 серпня набули чинності зміни законодавства, які передбачають, що виконавчий документ (для примусового виконання) може бути виданий у формі електронного документа.

Порядок пред'явлення до виконання виконавчих документів у електронній формі визначить Мін'юст найближчим часом. Поки такий порядок не прийнято - подавати виконавчі документи в електронній формі немає можливості.

30
Липня

Порядок оподаткування дивідендів, що виплачуються компанії-нерезиденту залежить від того, громадянином якої країни є кінцевий бенефіціарний власник такої компанії-нерезидента.

Якщо компанія-нерезидент (якій українською компанією виплачуються дивіденди) зареєстрована на Кіпрі. А кінцевий бенефіціарний власник такої компанії-нерезидента є громадянином Ізраїлю. В такому разі оподаткування дивідендів здійснюється за правилами міжнародного договору між Україною і Ізраїлем (країною громадянства кінцевого бенефіціарного власника).