Головна  /  Новини
13
Листопада

11 листопада 2020 р. Кабінет Міністрів вніс зміни до своєї Постанови від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Змінами передбачено, що в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада 2020 р. до 30 листопада 2020 р. діють посилені заходи карантину. А саме, у вихідні дні забороняється:

12
Листопада

Законопроект про дистанційну роботу прийнято Верховною Радою за основу в першому читанні

04.09.2020 р. у Верховну Раду України внесено законопроект щодо удосконалення регулювання дистанційної роботи. А 04.11.2020 р. законопроект прийнято за основу у першому читанні. Наразі стан розгляду законопроекту – «готується до другого читання» (всього таких читань може бути три, при  цьому не виключається можливість прийняття закону і в другому читанні). Тому цілком можливо, що скоро буде прийнято закон про дистанційну роботу.

Що передбачають положення законопроекту про дистанційну роботу?

15
Вересня

На сайті Міністерства інфраструктури України опубліковано законопроект, який регулює роботу таксі.

Згідно проекту, Контролювати дотримання законодавства перевізниками на таксі і легкових автомобілях на замовлення буде "Укртрансбезпека".

Законопроект передбачає наступне:

- скасовується отримання ліцензій особами, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів на таксі та легкових автомобілях на замовлення; тепер ведення такої діяльності буде здійснюватися на основі патенту, який можна придбати строком на один місяць або рік;

14
Вересня

Статтю 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» доповнено новими нормами.

Тепер заявник для проведення певних реєстраційних дій зобов’язаний надавати державному реєстратору документи для встановлення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників. До таких документів належать:

– структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства;

– витяг, інший документ, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження (якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент);

12
Серпня

За незастосування реєстраторів розрахункових операцій суб’єктами, для яких таке застосування є обов’язковим збільшено розмір штрафних санкцій.

Зокрема, із 01.08.2020 р. розмір штрафу за вказане порушення становить 10 % (за перше порушення) і 50 % (за кожне наступне порушення) від вартості проданих товарів (робіт, послуг). А із 01.01.2021  розмір штрафу становитиме 100 % (за перше порушення) і 150 % ( за кожне наступне порушення) від вартості проданих товарів (робіт, послуг).

07
Серпня

Грошова компенсація працівнику за використання власного автомобіля у службових цілях – обкладається ПДФО

Часто працівники використовують власний автомобіль для виконання службових обов’язків. А роботодавець, у свою чергу, надає працівнику за це грошову компенсацію.

При цьому, положеннями Кодексу законів про працю України також передбачені випадки, коли юридична особа повинна компенсувати найманому працівникові витрати на проїзд, а саме: