Головна  /  Новини  / Новий порядок в’їзду іноземців в Україну під час дії карантину

Новий порядок в’їзду іноземців в Україну під час дії карантину

Кабінет Міністрів України визначив нові вимоги для в'їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства під час дії карантину.

12.06.2020 р. КМУ прийняв Постанову № 480, яка набула чинності 13.06.2020 р.

Постановою встановлено, що для в'їзду в Україну іноземці, особи без громадянства повинні мати при собі поліс страхування, який покриває лікування COVID-19 та витрати, пов’язані з обсервацією.

Вимоги щодо обов’язкової наявності такого страхового полісу не поширюються на іноземців, які мають посвідку на постійне проживання в Україні; біженців та осіб, які потребують додаткового захисту.

Також  Постановою визначено, що тепер обов’язковій обсервації підлягають особи, які прибувають з країн з високим поширенням коронавірусної інфекції (раніше обов’язковій обсервації підлягали особи, які прибували в Україну з будь-якої країни), крім таких:

  • громадяни держав із значним поширенням COVID-19, які не перебували на території цих держав протягом останніх 14 днів;
  • працівники дипломатичних представництв та консульських установ, члени їх сімей;
  • водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
  • учасники зовнішнього незалежного оцінювання разом з однією особою, що супроводжує такого учасника, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою.

Перелік держав із сильним поширенням COVID-19 Міністерство охорони здоров'я України надаватиме Держприкордонслужбі України кожні 3 дні.