Головна  /  Новини
05
Серпня

Із 4 серпня набули чинності зміни законодавства, які передбачають, що виконавчий документ (для примусового виконання) може бути виданий у формі електронного документа.

Порядок пред'явлення до виконання виконавчих документів у електронній формі визначить Мін'юст найближчим часом. Поки такий порядок не прийнято - подавати виконавчі документи в електронній формі немає можливості.

30
Липня

Порядок оподаткування дивідендів, що виплачуються компанії-нерезиденту залежить від того, громадянином якої країни є кінцевий бенефіціарний власник такої компанії-нерезидента.

Якщо компанія-нерезидент (якій українською компанією виплачуються дивіденди) зареєстрована на Кіпрі. А кінцевий бенефіціарний власник такої компанії-нерезидента є громадянином Ізраїлю. В такому разі оподаткування дивідендів здійснюється за правилами міжнародного договору між Україною і Ізраїлем (країною громадянства кінцевого бенефіціарного власника).

30
Липня

01 червня 2020 р., запрацювала мережа фотовідеофіксації порушень Правил дорожнього руху, тобто автоматична фіксація порушень. На сьогодні вказана система фіксує тільки один вид  порушень правил дорожнього руху - перевищення обмежень швидкості.

Постанова про накладення штрафу виноситися без участі порушника. А саме: після фіксації події Системою, інформація надходить до центру обробки даних автоматичної фіксації порушень Департаменту патрульної поліції, де розглядається уповноваженим поліцейським.

30
Липня

Законом визначено, що всі юридичні особи, які зареєстровані до 28.04.2020 р. зобов’язані подати державному реєстратору інформацію про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності.

Встановлено наступні строки для подання вищезазначеної інформації: протягом 3 місяців з дня набрання чинності Наказом Міністерства фінансів, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

29
Липня

Сплата податку на інший бюджетний рахунок, – не є правопорушенням і не тягне накладення штрафу. Саме такий висновок узгоджується із усталеною судовою практикою.

Верховний суд вказує на те, що сплату військового збору на рахунок, який передбачений для сплати ПДФО – не можна кваліфікувати як несплату збору. Суд вважає, що в такому випадку сплату податку не на той рахунок потрібно розцінювати як дію, хоч і помилкову. Така дія не має ознак бездіяльності, тому немає і штрафу, так як ст. 127 ПКУ передбачає штраф за бездіяльність (постанова ВСУ від 10.12.2019 р. по справі № 640/4301/19).

29
Липня

Виплата відпускних можлива у менші строки, ніж за 3 дні до початку відпустки

За загальним правилом, заробітна плата працівникам на час відпустки виплачується не пізніше, ніж за три дні до її початку.

Однак, бувають випадки, коли у працівника виникла термінова необхідність піти у відпустку  (наприклад, наступного дня після подання заяви і складання наказу).