Головна  /  Новини
29
Липня

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань не буде працювати з 5 по 16 серпня.

Про це повідомило Міністерство Юстиції на своїй офіціній сторінці в Facebook.

Вказане  пов’язане із тим, що Міністерство юстиції запускає новий ЄДР. У зв’язку із цим, відбуватиметься перенесення даних зі старого реєстру до нового.

28
Липня

Певна категорія легкових автомобілів оподатковується транспортним податком. До таких відносяться легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (1 771 125 грн.)

Транспортний податок становить 25 000 грн. за один легковий автомобіль. А якщо легковий автомобіль  придбано протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію автомобіля.

08
Липня

Зміни до Земельного Кодексу України набудуть чинності 15.07.2020 р. Зміни стосуються в тому числі порядку поновлення договорів оренди землі.

Тепер, якщо одна із Сторін не бажає продовжувати договір оренди землі на новий строк, вона повинна не пізніше як за 1 місяць до дати закінчення дії такого договору подати до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно заяву про виключення з реєстру відомостей щодо поновлення договору.

08
Липня

Зарплата, виплачена працівнику на підставі рішення суду, не підлягає поверненню (навіть у разі подальшого скасування такого рішення)

Заробітна плата, виплачена на підставі рішення суду, яке згодом було скасоване, не підлягає поверненню. До такого висновку прийшов Верховний Суд у рішенні від 06.05.20 р. по справі № 711/3248/18.

Справа стосувалася наступного: Працівник звернувся до суду з позовом до роботодавця про стягнення заробітної плати. Суд задовольнив позов, заробітну плату було сплачено роботодавцем працівнику. Проте, апеляційний суд вказане рішення скасував і зобов'язав працівника повернути сплачену йому заробітну плату. Проте, працівник заробітну плату не повернув.

07
Липня

З 1 липня по 30 вересня 2020 року відбуватимуться посилені заходи перевірки товарно-транспортних накладних з перевезення вантажів автотранспортом.

Відповідне рішення прийняв Уряд 01.07.2020 р. для того, щоб зменшити системні порушення вагових норм при перевезенні вантажів та зберегти дороги від передчасного руйнування вантажівками.

07
Липня

ДПС надала відповідь на питання платника податків щодо того, який порядок подання останньої звітності ФОП у разі ліквідації. Вказана відповідь розміщена у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР». Зокрема, ДПС повідомила, що ФОП на загальній системі оподаткування у разі їх ліквідації подають ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи.