Головна  /  Новини
19
Червня

З 18.03.2020 р. до 31.07.2020 р. (з можливим продовженням) діє заборона (мораторій) на проведення таких податкових перевірок:

  • документальних позапланових перевірок щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету понад 100 тис. гривень ПДВ (/від'ємного значення з ПДВ)
  • фактичних перевірок щодо обліку, виробництва, обігу, ліцензування, зберігання та ін. підакцизних товарів (спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального та ін.).
19
Червня

17.06.2020 р. Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 31 липня 2020 року.

Про прийняття такого рішення повідомлено на офіційному сайті Кабінету Міністрів України.

На своїй сторінці у Facebook Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив умови, на яких продовжено карантин.

Зокрема, і надалі заборонятиметься перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту. Також в транспорті заборонятиметься перевезення пасажирів в кількості більше, ніж передбачено місць для сидіння.

17
Червня

Кабінет Міністрів України визначив нові вимоги для в'їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства під час дії карантину.

12.06.2020 р. КМУ прийняв Постанову № 480, яка набула чинності 13.06.2020 р.

Постановою встановлено, що для в'їзду в Україну іноземці, особи без громадянства повинні мати при собі поліс страхування, який покриває лікування COVID-19 та витрати, пов’язані з обсервацією.

Вимоги щодо обов’язкової наявності такого страхового полісу не поширюються на іноземців, які мають посвідку на постійне проживання в Україні; біженців та осіб, які потребують додаткового захисту.

29
Травня

28 квітня 2020 року набув чинності новий Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Законом встановлено обов’язок юридичних осіб подавати інформацію про кінцевих бенефіцарних власників. За неподання або несвоєчасне подання такої інформації передбачена відповідальність (детальніше - нижче).

Законом визначено, що всі юридичні особи (в тому числі акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, громадські організації), які зареєстровані до 28.04.2020 р. зобов’язані подати державному реєстратору інформацію про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності.

28
Травня

Законодавством України передбачено, що під час оформлення у нотаріуса договору купівлі-продажу квартири або будинку, покупець квартири/будинку сплачує збір на обов’язкове пенсійне страхування в розмірі 1% від вартості квартири/будинку.

Однак, від сплати даного збору звільняються особи, які придбавають житло вперше. Про це вказано в Законі України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» (пункт 9 статті 1  Закону).

14
Травня

Із 06.04.2020 р. набули чинності нові обмеження щодо карантину. Зокрема, було прийнято Постанову КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої резпіраторної хвороби COVOD-19» у новій редакції.