Головна  /  Новини  / Особливості оподаткування дивідендів, які виплачуються компанії-нерезиденту

Особливості оподаткування дивідендів, які виплачуються компанії-нерезиденту

Порядок оподаткування дивідендів, що виплачуються компанії-нерезиденту залежить від того, громадянином якої країни є кінцевий бенефіціарний власник такої компанії-нерезидента.

Наприклад:

Якщо компанія-нерезидент (якій українською компанією виплачуються дивіденди) зареєстрована на Кіпрі. А кінцевий бенефіціарний власник такої компанії-нерезидента є громадянином Ізраїлю. В такому разі оподаткування дивідендів здійснюється за правилами міжнародного договору між Україною і Ізраїлем (країною громадянства кінцевого бенефіціарного власника).

            Про це зазначає Державна податкова служба в індивідуальній податковій консультації від 22.06.2020 р. № 2494/6/99-00-05-05-02-06/ІПК.

Податкова пояснює це тим, що для цілей застосування міжнародного договору фактичним отримувачем (власником) доходу вважається особа, що має право на отримання таких доходів та одночасно має право фактично розпоряджатися доходом. Бо навіть якщо така особа має право на отримання доходу, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або виконує лише посередницькі функції щодо такого доходу - для цілей оподаткування вона не є фактичним отримувачем.

Тож якщо дивіденди отримує компанія Кіпру, але кінцевим бенефіціаром є резидент Ізраїлю - застосовуватимуться правила податкової конвенції саме між Україною та Ізраїлем.

Нагадаємо, що за загальним правилом, українська компанія, яка здійснює виплату дивідендів учаснику-нерезиденту, сплачує за нерезидента податок із суми дивідендів. А у разі наявності міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування між Україною та країною, резидентом якої є отримувач дивідендів, оподаткування дивідендів здійснюється за умовами, передбаченими таким договором.