Головна  /  Новини  / Розкриття інформації про бенефіціарів вже зовсім скоро

Розкриття інформації про бенефіціарів вже зовсім скоро

Законом визначено, що всі юридичні особи, які зареєстровані до 28.04.2020 р. зобов’язані подати державному реєстратору інформацію про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності.

Встановлено наступні строки для подання вищезазначеної інформації: протягом 3 місяців з дня набрання чинності Наказом Міністерства фінансів, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

На даний час, Наказ Міністерство фінансів ще не прийняло. 27.07.2020 р. відбулася нарада в Міністерстві фінансів, на якій обговорювали питання щодо необхідності затвердження форми структури власності. На сайті Міністерства фінансів оприлюднено інформацію, що найближчим часом така структура власності буде затверджена 

Поки така структура власності не затверджена, обов'язок у юридичних осіб по поданню інформації про бенефіціарних власників - відсутній.

Також закон встановлює, що юридичні особи тепер зобов’язані підтримувати в актуальному стані інформацію про кінцевих бенефіціарних власників і структуру власності, оновлювати її та повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення.

За несвоєчасне подання або неподання вищезазначеної інформації про кінцевих бенефіціарних власників  передбачено застосування до керівників юридичних осіб (інших уповноважених осіб) штрафу у розмірі від 17 тис. до 51 тис. гривень (ч. 6 ст. 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Реєстратор при виявленні несвоєчасного подання юридичною особою інформації про своїх бенефіціарів буде повідомляти про це Мін’юст.