Головна  /  Новини  / Сплата податку на інший бюджетний рахунок, чи є порушенням?

Сплата податку на інший бюджетний рахунок, чи є порушенням?

Сплата податку на інший бюджетний рахунок, – не є правопорушенням і не тягне накладення штрафу. Саме такий висновок узгоджується із усталеною судовою практикою.

Верховний суд вказує на те, що сплату військового збору на рахунок, який передбачений для сплати ПДФО – не можна кваліфікувати як несплату збору. Суд вважає, що в такому випадку сплату податку не на той рахунок потрібно розцінювати як дію, хоч і помилкову. Така дія не має ознак бездіяльності, тому немає і штрафу, так як ст. 127 ПКУ передбачає штраф за бездіяльність (постанова ВСУ від 10.12.2019 р. по справі № 640/4301/19).

Подібні висновки зроблені ВСУ щодо перерахування на помилковий рахунок ЄСВ, єдиного податку, податку на прибуток (постанови ВСУ від 16.07.2019 р. у справі № 826/15424/14, від 11.04.2019 р. у справі № 822/3323/17, від 14.05.2019 р. у справі № 813/2747/16).  

Також зазначення помилкового коду бюджетної класифікації в платіжному дорученні під час сплати податку – не є порушенням (постанови ВСУ від 02.06.2020 р. у справі № 808/3455/15, від 19.05.2020 р. у справі № 826/10665/17).   

Звертаємо увагу, що вказані висновки стосуються ситуацій, коли платежі потрапляли до бюджету (хоч і не на вірний рахунок). Крім того, в більшості згаданих справ платник надсилав податковій лист із проханням перерахувати кошти на правильний рахунок.