Головна  /  Новини  / Запроваджено електронний виконавчий документ

Запроваджено електронний виконавчий документ

Із 4 серпня набули чинності зміни законодавства, які передбачають, що виконавчий документ (для примусового виконання) може бути виданий у формі електронного документа.

Порядок пред'явлення до виконання виконавчих документів у електронній формі визначить Мін'юст найближчим часом. Поки такий порядок не прийнято - подавати виконавчі документи в електронній формі немає можливості.

За словами заступника Міністра юстиції (про що повідомлено на офіційному саті Мінстерства юстиції), першими зміни відчують порушники швидкісного режиму дорожнього руху. Відтепер електронний виконавчий документ про стягнення штрафу буде надходити органам виконавчої служби упродовж кількох хвилин, а не тижнів.

Також нагадаємо, що відтепер сторона виконавчого провадження може ознайомитися з усіма матеріалами виконавчого провадження, онлайн. Про це на своєму сайті повідомило Державне підприємство «Національні інформаційні системи».  Зокрема, дане підприємство запустило на порталі електронних послуг «Онлайн будинок юстиції» сервіс «Виконавче провадження».

Новий сервіс надає можливість стороні виконавчого провадження отримати доступ до матеріалів виконавчого провадження в особистому кабінеті на веб-порталі «Онлайн будинок юстиції». Стороні такого провадження достатньо зареєструватися на веб-порталі «Онлайн будинок юстиції» за допомогою електронного цифрового підпису.